• Dolar Alış / Satış: 3.953 / 3.96
  • Euro Alış / Satış: 4.638 / 4.646
  • ISTANBUL:
  • Güneş:
  • Öğle:
  • İkindi:
  • Akşam:
  • Yatsı:
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

Bakanımızın ulaştırmadan gelmesi bir şanstır…

1 Haziran 2016
Bakanımızın ulaştırmadan gelmesi bir şanstır…

mustafayıldırımköse

 

 

 

 

 

BAŞBAKINIMIZ sayın Binali Yıldırım, 14 yıldır Türk siyasetine damgasını vurmuş bir adamdır. Cumhurbaşkanımız ile İDO’da çalışmış ve buradan Başbakanlığa gitmek büyük bir başarı hikayesidir.

 

 

Bir icraat adamıdır. Yaptıkları önümüzde ve yaptıkları yapacaklarının kanıtıdır. Türkiye’nin laf üreten değil iş yapan siyasetçilere ihtiyacı var. Türkiye’de 18 bin km bölünmüş yol var. ‘Her Türk uçacak’ dediler; havanın payını 6 milyon yolcudan 55 milyon yolcuya çıkardılar. Bu bize zarar verdi evet ancak; bizler taşımacıyız uçak, tren, otobüs, gemi ile taşırız. Önemli olan ülke vatandaşlarımızın hızlı, konforlu ve ekonomik taşınmasıdır. Uzun mesafelerde otobüs ile yolculuk etmek, çağın gerisinde kalmış bir şey olacak… Uzun mesafeler uçaklarla, orta mesafeler tren ve otobüslerle taşınacak.

 
Bu yüzden sayın Başbakanımızın bu konuya hakim olması, bizim için bir avantajdır. Bizim de ne isteyeceğimizi doğru planlamamız ve Başbakanımıza doğru aktarmamız lazım. Daha önce bahsettiğim gibi; sonbaharda bir yolcu taşımacılığı şurası düzenleyip, meslek komisyonları, Odalar Birliği ve sivil toplum kuruluşları ile birlikte ortaya ciddi bir çalışma koymalıyız. Kamu yararı olan, ülke ekonomisine katkısı olan, sektörümüzün kalkınmasına ve gelişmesine ön ayak olacak bir takım taleplerle gitmeliyiz. ‘Bana bunu ver, onu da ver’ diyerek bir yere varamayız. Her şeyin bedeli var, öder ve alırsınız. Sektör kendi geleceğini tayin edecek projeler ortaya koymalıdır. Bugüne kadar yazdığımız çizdiğim olayları, uygun bir dil ile siyasetin önüne koymamız gerekiyor.

 
Yeni Ulaştırma Bakanımız sayın Ahmet Arslan, Binali Yıldırım’ın bürokratı olarak çalışmış değerli bir siyasetçidir. Engin tecrübesi ve yine ulaşımın içinden gelmiş olması, bize bir artı olacaktır. Dışarıdan gelen bürokrat ve bakanlar, zaman zaman bir taraftan yaparken, diğer taraftan yıkabiliyor. Burada dengelerin gözardı edilmeyeceğini biliyoruz. Esas olan ise, Türkiye ulaşımının doğru şekillenmesi… ‘2100 yılında bile ulaşım nasıl olacağını planlamalıyız.

 
Türkiye’de ulaştırma altyapılarının kombine edilmesi lazım. Ulaşımda hız, güvenlik, konfor ve ekonomiklik kavramını karşılayan zamandır. Zamanın doğru yönetilmesi için de, sistemler arası entegrasyonun sağlanması lazım.

 
Kombine taşımacılık yapılmalı bunu hep söylüyoruz. Bakın bugün havalimanlarında otobüslerden haraç alınmaya başlandı. Her mod kendi yolcusunu taşımalıdır. Otobüsçünün verecek bir canı kaldı! Uçak- otobüs entegrasyonu ile yolcu taşımacılığı yapacaksak, mutlaka havalimanları ile cep terminallerinin bir arada olması, örtüşmesi lazım.

 
Bu konuda önemli çalışmalarımız olacaktır. Önümüzdeki hafta Antalya’da bir toplantı olacak ve bu konuyla ilgili görüşlerimizi dile getireceğiz. Her platformda dile getiriyoruz.

 
Biz ömrümüzü bu işe adamış insanlar olarak, tecrübelerimizin heba olmasını istemiyoruz. Heba da etmeyeceğiz. İçinde de dışında da olsak, paydaşlarımızla fikirlerimizi her zaman söyleyeceğiz. Bunun için şuranın buranın başkanı olmak değil, insan olmak yeterlidir. Katkı sağlamak boynumuzun borcudur. Biz doğru bildiklerimizi her zaman söylemeye devam edeceğiz. Bu ülkede ulaşım, eziyet ve maliyet olmaktan çıkmalıdır. Konforu, güvenliği artmalı ve zamanı kısalmalıdır.

Anahtar Kelime: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

UYARI ; "gulegule.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Güle Gele Gazetesi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez."