• Dolar Alış / Satış: 3.855 / 3.862
  • Euro Alış / Satış: 4.527 / 4.535
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

BRAVO BAŞKAN!

28 Şubat 2017
BRAVO BAŞKAN!

Kayseri Büyükşehir, kentiçindeki otobüs yazıhanelerini kaldırıp, tüm firmaların biletlerinin kesilebileceği 5 ortak merkez kuracak, servisi de kendisi üstlenecek

Sektöre nefes aldıracak bir proje

DİYARBAKIRLI otobüsçü, kendi ‘çare’sini üretmiş; ücretsiz servislerin yanı sıra şehiriçi yazıhaneleri de kapatmıştı. Uygulama bölgede büyük kabul görürken, sektörde de takdirle karşılanmıştı. Bu kötü gidişe radikal bir müdahale de, Kayseri’den geldi. Sektörü yakından tanıyan Kayseri Büyükşehir Başkanı Mustafa Çelik, kent trafiğini olumsuz etkileyen ve otobüs firmalarına da büyük maliyet getiren şehiriçi yazıhaneleri, önemli beş ana merkezlerde toplayacaklarını söyledi.

Servis işini de belediye yapacak

İŞTE Çelik’in açıklaması: Bir ‘ilk’ olarak ‘Mini Cep Terminaller ve Servis İşletmesi’ projemiz var. Tüm Türkiye’ye örnek olacak bir proje. Şehir içinde özel duraklar olacak.  5 bölgede duraklar yapacak, servis taşımacılığını da biz üstleneceğiz. Bunlar 250-300 metrekarelik nezih ortamlar olacak. Biz bu duraklara bilgisayar masa, bankolar koyacağız ve düşük bedellerle de tahsis edeceğiz. Otobüs firmaları burada yolcularını ağırlayacak, biletlerini satabilecek.

Belediyeler Kayseri’yi örnek almalı

SEKTÖR, darboğazda… Çemberin, 2017’de daha da daralması söz konusu. Dolayısıyla sektörün, belediyelerin, hatta devletin bir takım çözüm formülleri ve çareler üretmesi gerekiyor. Aslında Kayseri Büyükşehir’in hayata geçirmeyi planladığı proje, sektörün hayaliydi. Yazıhane masraflarını minimuma indiren uygulama, otobüsçünün kamburu olan servisleri de kaldırıyor. İstanbul belki biraz zor; ama Anadolu’daki belediyelerin Kayseri’yi örnek almasında yarar var.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

UYARI ; "gulegule.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Güle Gele Gazetesi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez."