• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

BRISA’ya ‘Sürdürülebilir İş Ödülü

14 Kasım 2016
BRISA’ya ‘Sürdürülebilir İş Ödülü

LASTİK sektörü lideri Brisa, Sürdürülebilirlik Akademisi tarafından bu yıl 3’üncüsü düzenlenen Sürdürülebilir İş Ödülleri’ kapsamında, ‘Su Yönetimi’ kategorisinde ödüle layık görüldü. Sürdürülebilir İş Ödülleri, aday kurumları atık yönetiminden tedarik zinciri yönetimine pek çok kriterde değerlendiriyor.

Su kaynaklarının hayatın sürdürülebilirliği için en kritik faktör olduğunu belirten Brisa Genel Müdürü Yiğit Gürçay, Sürdürülebilir İş Ödülleri su yönetimi kategorisinde elde ettikleri başarının şirketlerinin sürdürülebilirlik vizyonunun bir sonucu olduğunu belirterek, “Brisa olarak tüm kaynaklarda olduğu gibi su tüketimimiz için de kendimize oldukça zorlu ancak bir o kadar gerekli hedefler koyduk. 2008 yılına kıyasla 2020 yılına dek su tüketimimizi yüzde 61 oranında azaltacağız. Gerçekleştirdiğimiz başarılı çalışmalarla geçtiğimiz yıl bu hedefimize önemli oranda ulaştık, 2008’e kıyasla su tüketimimizde yüzde 46 iyileşme sağladık. Bu doğrultuda attığımız en önemli adımlardan biri olan İzmit Tesislerinde Çekilen Yeraltı Suyunun Azaltılması projemiz, Sürdürülebilir İş Ödülleri’nde elde ettiği başarıyla sadece sektörümüz için değil tüm iş dünyası için bir örnek olduğunu kanıtladı” dedi.

Su kaynaklarının verimli kullanımı alanında 2020 hedefini, 2015 itibariyle yüzde 46 oranında gerçekleştiren Brisa, şimdiye dek pek çok önemli projeyi hayata geçirdi.

Bunlar arasında daha az su tüketimi sağlayan ekipman kullanımının yaygınlaştırılması, su geri kazanım çalışmaları ve “Yeşil Ofis” gibi uygulamalar ile çalışanların bilinçlendirilmesi bulunuyor.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

UYARI ; "gulegule.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Güle Gele Gazetesi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez."