• Dolar Alış / Satış: 3.832 / 3.839
  • Euro Alış / Satış: 4.532 / 4.54
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

‘Elektronikte neye ihtiyaç varsa biz orada olacağız’

14 Şubat 2017
‘Elektronikte neye ihtiyaç varsa biz orada olacağız’

Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Sağlık; Sinan Elektronik’i, ürünlerini ve 2017 hedeflerini paylaştı

GÜLEGÜLE: Öncelikle Sinan Elektronik kimdir; faaliyet alanları nelerdir, sektöre hangi alanlarda çözüm ortağı olmaktadır?

SAĞLIK: Sinan Elektronik olarak, mobil uydu pazarının üstün markası NETA Elektronik’in Marmara Bölgesi’ndeki tek ana bayisi konumundayız. Güçlü bir ekibe sahip olan İstanbul Otogarı’ndaki merkezimizde; şehirlerarası ve Turizm taşımacılığı yapan otobüsçülerimize NETA marka uydu anten satışı, servis ve yedek parça hizmeti sunuyoruz. Ancak 2016 yılı sonlarına doğru hizmet alanlarımızı genişlettik, satışını yaptığımız ürünleri daha da çeşitlendirdik. Hem de artık kendi markamız adı altında

GÜLEGÜLE: Yeni hizmetler, yeni ürünler dediniz; bu noktayı biraz açar mısınız?

SAĞLIK: 2016 yılının sonuna doğru büyük yatırımlar yapıp; CAVIS adında kendi markamızı taşıyan ürünler geliştirdik ve piyasaya sürdük. Bana göre çok doğru bir atılım oldu. CAVIS markamızla, yolcu taşımacılığı sektörünün dışında tüm topluma hitap eden tabletimizi de pazara sunduk. Ekonomik ama üstün kabileyete ve dayanıklılığa sahip olan tabletimiz, kısa sürede büyük ilgi ve kabul gördü.

Ardından da yine CAVIS  markası adı altında otobüs kulaklığı ürettik. Şu anda da otobüs kulaklığı pazarının tek ve en büyük toptancısı konumuna geldiğimizi övünerek ve gururla söyleyebilirim. An itibariyle Şehirlerarası, turizm ve servis otobüs piyasasının yüzde 75 – 85’i kulaklıklarını bizden alıyor.

Diğer taraftan da İstanbul Otogarındaki merkezimizde, Türkiyenin her yerinden gelen Şehirlerarası, servis ve turizm hizmeti veren müşterilerimize ‘double teyip montajı’ ve tavan mönitörleri montajlarını yapmaya başladık. Bu konuda da çok başarılıyız ve iddaamız çok büyük.  Görüldüğü gibi ürün ve hizmet yelpazemizi çok kısa sayılacak bir süre içerisinde hayli çeşitlendirdik. Başarımızın en önemli noktalarından biri de stoklu çalışıyor olmamız. Müşterimiz bize geldiğinde hangi ürünü sorsa elimizde mutlaka mevcut ve hemen çözüm üretiyoruz. Bu noktada da durmayacak; ileri ki dönemlerde piyasanın ihtiyaç duyduğu işler yapmaya devam edeceğiz. Altını tekrar çizmek istiyorum; markamız CAVIS’i sektörümüzde bundan sonra sık sık duyacaksınız.

GÜLEGÜLE: Gelelim Sinan Elektronik’in pazar performansına… NETA’nın yetkili bayii ve servisi olarak 2016’da kaç adet uydu anteni sattınız?

SAĞLIK: NETA Elektronik, 2016’da uydu satışlarının yüzde 80’ini gerçekleştirdi. Biz de Sinan Elektronik olarak, bu satışın yüzde 50’sine imzamızı attık. Otobüs pazarındaki ciddi daralmaya rağmen hem NETA hem de Sinan Elektronik olarak önemli bir performans gerçekleştirdik. Bunun yanında sektöre başka alanlarda da çözüm ortağı olarak hizmet veriyoruz, sektör daraldığında Sinan Elektronik olarak bizde bu durumdan etkilendik. İşte 2016, böyle bir yıl oldu.

GÜLEGÜLE: 2016 ile geçmiş yılları karşılaştırdığınızda; nasıl bir tablo çıkıyor karşınıza?

SAĞLIK: 2016 diğer yıllara göre biraz sönük geçti. Geçtiğimiz 3 yıla bakıldığında çok daha iyiydi. 2016’da diğer yıllara göre yüzde 20 daha az ciro yapabildik… Birçok sektör paydaşında da durum çok farklı değil.

GÜLEGÜLE: 2017 ile ilgili karamsar bakış açıları var; sizin bu konudaki öngörüleriniz ne? Daha mı iyi, daha mı kötü bir yıl olur?

SAĞLIK: Aslında olup bitenlere baktığınızda, karamsar olmamak elde değil. Açıkçası o hava bizde de hakim… Ancak bizler yatırımcıyız. Karamsar olamayız. Dolayısıyla 2017’de de yeni yatırımlar yapacak, ürünlerimizi daha da çeşitlendireceğiz. Risk yok mu, elbette ki var; ama kendi işimiz için, ülkemizin menfaati için sunumumuzla, işçiliğimizle, servisimizle ve tabii ki büyük yatırımlarımızla yolumuzda emin adımlarla yürümeye devam edeceğiz.

GÜLEGÜLE: Sonuçta ürünlerinizin çeşitliliği arttıkça, satış sonrası hizmetleriniz de bu paralelde daha büyük önem kazanıyor. Kaç kişilik ekiple servis hizmeti veriyor sunuz?

SAĞLIK: Evet yerimiz İstanbul Otogarı’nda… Ancak hizmet alanımızı sadece otogar olarak düşünmemek gerekiyor. NETA markasının, Marmara Bölgesindeki tek ana bayii olduğumuz için, ihtiyaç halinde bölgenin tamamına müdahale edebiliyor, montajlar yapabiliyoruz. Şu an itibariyle toplam 7 kişilik bir ekibe sahibiz. Pazar günleri hariç; haftanın 6 günü sabah 9’dan akşam 7’ye kadar müşterilerimiz için hazır kıta bekliyoruz. Tekrar altını çiziyorum; hizmetlerimiz arttıkça satış sonrası ekibimizdeki personel sayısı da artacaktır.

GÜLEGÜLE: Servis giriş-çıkışlarından bahseder misiniz? Yedek parça altyapısı olarak her türlü talebe yanıt verebilecek durumda mısınız?

SAĞLIK: Günlük ortalama 10 ile 15 ürün için servis ve yedek parça hizmeti veriyoruz.

Yedek parça konusunda hiçbir sıkıntımız yok. Öyle ki 7 yıl önceki uydunun bile yedek parçası bizde mevcut. Çok nadirdir; elimizde yoksa da bir gün içerisinde siparişini veriyoruz, ertesi gün elimizde oluyor ve biz de montajını yapıyoruz.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

UYARI ; "gulegule.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Güle Gele Gazetesi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez."