• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

‘HAKSIZ REKABET’e öfke

25 Ekim 2017
‘HAKSIZ REKABET’e öfke

Kamunun görevi, elindeki gücü kullanarak insanların ekmeğiyle oynamak olmamalı! Oysa terminal kalkışlı sarı otobüsleriyle, Sabiha Gökçen’e yolcu taşıyan Burulaş’ın yaptığı tam da bu! Kira yok, kapı çıkışı yok, personel masrafı yok; tabii ki ucuza taşır, esnafın ekmeğini çalarsın!

BURSA Otogarı’nı bedelsiz devralan Burulaş, şimdi de işletmecilikten doğan üstünlüğünü şehirlerarası otobüsçülere karşı kullanıyor. Sabiha Gökçen’e yolcu taşıyan ‘sarı otobüsleri’ için otogardaki danışma ofisini bilet satış noktasına çeviren, belediye çalışanlarını yazıhane personeli gibi çalıştıran ve kapı çıkış ücreti ödemeyen Burulaş, düşük taşıma fiyatlarıyla otogar esnafının ekmeğiyle oynuyor. Bunun haksız bir rekabet olduğunu belirten esnaf, yetkilileri göreve çağırdı.

ESNAF, Burulaş’ın yaptığı taşımayı, can ve mal güvenliği açısından da tehlikeli buluyor ve soruyor: Burulaş otobüslerinde takograf yok. Kanunen de alamıyor; buna rağmen nasıl şehirlerarası taşıma yapabiliyor? Burulaş, şöförlerini 12 saat çalıştırıyor; kanunen yasak çünkü 9 saatten fazla çalıştırılamaz. İlçelere çalışan S plakalı araçları şehir içine sokmayan belediye, söz konusu kendi araçları olunca neden şehirdışı taşımacılık yapabiliyor. Keza bu otobüslerde emniyet kemeri bile yok…

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

UYARI ; "gulegule.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Güle Gele Gazetesi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez."