• Dolar Alış / Satış: 3.832 / 3.839
  • Euro Alış / Satış: 4.532 / 4.54
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

İstahdama destek vermek isteriz

14 Şubat 2017
İstahdama destek vermek isteriz

EKONOMİDEKİ durgunluk, ister istemez işsizlik ordusunu büyütüyor. Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan, geçen haftaki TOBB Ekonomi Şurası’nda bir çağrı yaparak, işletmelerin daha fazla insanı istihdam etmesini istedi. Sayın Cumhurbaşkanı, bu konuda devlet ve hükümet olarak işletmecilere her türlü desteği vereceğini de açıkça ifade etti.

Bana göre çok önemli ve anlamlı bir çağrı. Tabii bu noktada işletmelerin durumu da önem kazanıyor; mesela bizim turizm taşımacısı şirketlerimize bakalım: Koca ‘kayıp’ bir yılı geride bıraktık. Rakamlar da ‘taşımacının cebinde para yok’ diyor. Araçlarımız yatıyor olsa da, vergilerini ödüyoruz.

Maalesef ve maalesef ki bu durum böyle giderse, çalışanımızı bile işten çakarmak zorunda kalabiliriz. Biz de destek alabilirsek, daha fazla insanı istihdam edebiliriz.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

UYARI ; "gulegule.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Güle Gele Gazetesi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez."