• Dolar Alış / Satış: 3.855 / 3.862
  • Euro Alış / Satış: 4.527 / 4.535
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

Mercedes-Benz Türk’ten 50 çalışanına 50. yıl jesti

10 Ekim 2017
Mercedes-Benz Türk’ten 50 çalışanına 50. yıl jesti

DAIMLER’in kalbine yolculuk

Mercedes-Benz Türk, 50 mavi yakalı çalışanını Daimler AG’nin Stuttgart’taki merkezine götürdü. 2.9 milyon metrekarelik Sindelfingen Fabrikası’nı ziyaret eden çalışanlar, başarılı tarihin sergilendiği Mercedes-Benz Müzesi’ni de gezdi. Direktörler Kurulu Başkanı Sülün: 6.300 çalışanımızla ülke ekonomisine katkı yapmaktan büyük onur duyuyoruz. Bu gezi ile şirketimize olan bağlılıkları için çalışanlarımıza teşekkür etmek istedik.

 

ÜLKEMİZDEKİ 50. yılı kutlamalarını tüm seneye yayan ve 1 milyar Avro’yu aşan yatırımıyla Türkiye’nin en büyük yabancı sermayeli şirketlerinden biri olan Mercedes-Benz Türk, 50. kuruluş yılında çalışanlarına yönelik düzenlediği farklı etkinlik ve sürprizlere bir yenisini ekledi. 50 yıldır ilklere, başarılara ve rekorlara imza atarak sektörde liderliğini koruyan şirket, bu başarıların arkasındaki emeği ödüllendirmek amacıyla Hoşdere Otobüs Fabrikası ile Aksaray Kamyon Fabrikası’nda görevli mavi yakalı çalışanlar arasında bir çekiliş düzenledi. Çekilişle belirlenen 50 mavi yakalı çalışan, ana şirket Daimler AG’nin Almanya’nın Stuttgart kentindeki en büyük üretim tesisi olan Sindelfingen Otomobil Fabrikası’nı, şirketin ve otomotiv sektörünün tarihini anlatan Mercedes-Benz Müzesi’ni ziyaret etmeye hak kazandı.

 

Otomotivin 130 yıllık tarihi

Çlışanlar ilk olarak Sindelfingen’de 160 araç ile 1500’den fazla serginin yer aldığı Mercedes-Benz Müzesi’ni gezdi.

Açıldığı 2006 yılından itibaren milyonlarca ziyaret alan ve şirketin son 130 yıllık üretim tarihini retrospektif olarak sunan tek müze olma özelliğine sahip Mercedes-Benz Müzesi’ni de ziyaret etti.

Çalışanlar, 1886 yılında üretilen otomobil ve parçaların yanı sıra, otomobil ve performans markası Mercedes-AMG’nin özel sergilerini görme imkânı buldu. Çalışanlar, müzenin ardından 2.9 milyon metrekare üzerine kurulu, 2.500’ü Türk vatandaşı olan 38.000 çalışanı ile dünyanın en büyük otomotiv üretim tesislerinden olan Sindelfingen Otomobil Fabrikası’nı gezdiler.

 

Şirketimize olan bağlılıkları

için teşekkür etmek istedik

Geziyle ilgili açıklama yapan Mercedes-Benz Türk Direktörler Kurulu Başkanı Süer Sülün, “Yarım asır boyunca Mercedes-Benz Türk ailesi olarak birlikte büyüdük, birlikte ürettik ve hep beraber birçok ilke, yeniliğe, başarıya ve rekora imza atarak şirketimizi Daimler AG’nin küresel ağı içerisinde çok önemli bir yere getirdik. Aynı zamanda Türkiye’de sektörümüzde öncü ve lider olduk. Mercedes ailesi olarak, 6.300 çalışanımızla ülke ekonomisine ve geleceğine katkı yapmaktan onur duyuyoruz.

Gururla kutladığımız 50. yılımızda çalışanlarımıza şirketimize olan inançları, bağlılıkları ve destekleri için teşekkür etmek istedik. Yıl içerisinde çalışanlarımıza yönelik düzenlediğimiz pek çok etkinliğin yanı sıra, çekiliş ile isimlerini belirlediğimiz 50 çalışanımızı Almanya’daki üretim birimlerine götürdük.

Bu gezinin onlar açısından da heyecan verici ve ufuk açıcı olduğunu umut ediyorum.

Bu büyük ailenin ve bundan sonraki nice 50 yıllarda da yetiştireceği gelecek nesiller ile yine aynı şevk ve kararlılıkla üretmeye, ülkemizin potansiyeline yatırım yapmaya devam edeceğini ve bu değerli mirası gururla ileriye taşıyacağını biliyorum” dedi.

 

Gerçek Kahramanlar’a teşekkür

Mercedes-Benz Türk, yıldönümü vesilesiyle 2017 yılı boyunca çalışanlarına yönelik farklı etkinlik ve sürprizler sunuyor. Şirket 6.300 çalışanının fotoğraflarının yer aldığı “50 Yıllık Başarı Öykümüzün Gerçek Kahramanları” başlıklı bir kolaj çalışması, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nde üretim çalışanları ile masabaşı çalışanları arasında bir günlük rotasyon organizasyonu, çalışanların geleceğe mesajlarını yolladıkları “zaman kapsülleri”, 50. kuruluş yılı anısına hazırlatılan özel kartpostal ve pullar,  şirkete uzun yıllar hizmet vermiş ve yarım asırlık başarılarına tanık olan emekli çalışanların konuşmacı olarak katıldığı “Ustalara Saygı Kuşağı” panelleri bunlardan sadece birkaçını oluşturuyor.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

UYARI ; "gulegule.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Güle Gele Gazetesi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez."