• Dolar Alış / Satış: 3.778 / 3.785
  • Euro Alış / Satış: 4.637 / 4.645
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

Özbakır’dan Etlik esnafına çağrı: AŞTİ’YE TAŞININ!

3 Ocak 2018
Özbakır’dan Etlik esnafına çağrı: AŞTİ’YE TAŞININ!

Büyükşehir Başkanı Tuna’nın açıklamasına dikkat çeken AŞTİ-DER Başkanı Mustafa Özbakır, “AŞTİ yerinde kalıyor. Harabeye dönen Etlik Garajı’nın durumu da ortada. Etlik Garajı firmaları için otogarımızda yerimiz var. AŞTİ’ye taşınsınlar” diye konuştu.

ANKARA Şehirlerarası Otobüs Terminali’nin (AŞTİ) kaderi ile ilgili net açıklama, geçtiğimiz günlerde Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna’dan gelmişti. Tuna, alkış alan şu açıklamayla duruma noktayı koymuştu: AŞTİ esnafı da, yolcu da otogar yerinde kalsın istiyor. Otogarı taşıma konusu gündemimizde yok… Bu müjdeli haber, başta başkentli otobüsçüler olmak üzere sektörde büyük sevinçle karşılanmıştı.

Ulaşımı ve erişimi açısından mükemmel bir konumda olan AŞTİ, büyüklüğü itibariyle Etlik Garajı firmalarını da barındıracak kapasitede.

Bilindiği gibi; Ankara’nın ilk terminali olarak 1955’ten beridir hizmet veren Etlik Garajı, yıkımının gündeme geldiği 2008’den bu yana can çekişiyor. Beypazarı, Kızılcahamam, Güdül gibi ilçelere yolcu taşımacılığı yapan firmaların çalıştığı alan, mezbelelik görüntüsüyle dikkat çekiyor.

62 yıllık yazıhaneler, yenileme yapılamadığı için hâlâ kullanılıyor. Yolcular, otobüsün kalkmasını sobayla ısıtılan salonlarda bekliyor.

Yıkılan ya da yangında zarar gören yazıhane binaları arasında sokak köpekleri de yaşıyor.

Garajın mevcut durumu ise en çok esnafı ve otobüs bekleyen yolcuları rahatsız ediyor. Esnaf, alanının, yıkılıp yıkılmayacağı konusundaki belirsizlik yüzünden atıl kaldığını söylüyor. Tam da böyle bir zamanda, Ankara Şehirlerarası Otobüs İşletmecileri ve Acenteleri Derneği (AŞTİ-DER) Başkanı Mustafa Özbakır’dan Etlik firmalarına çağrı geldi.

Büyükşehir Başkanı Mustafa Tuna’nın açıklamasına dikkat çeken Başkan Mustafa Özbakır, şunları söyledi:

“AŞTİ’de çok sayıda boş yazıhane ve peron var. Etlik Garajı’ndaki firmalar için AŞTİ’de yer var. Hem yazıhane hem de peron bakımından gelmelerinde bir sakınca yok. Mevcut haliyle orası, terminal gibi de değil; çok bakımsız. Yolcu da sıkıntı yaşıyor, işletmeciler de…

Ayrıca güvenlik boyutu da çok önemli. Otogara giriş çıkışlarda her türlü denetim yapılıyor. Böylelikle, hem yolcu kendisini güvende hissediyor hem de taşımacılar. Garaj esnafının AŞTİ’ye taşınması herkes için daha doğru ve hayırlı olacaktır” şeklinde konuştu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

UYARI ; "gulegule.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Güle Güle Gazetesi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez."