• Dolar Alış / Satış: 3.832 / 3.839
  • Euro Alış / Satış: 4.532 / 4.54
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

SABANCI HOLDİNG’İN YENİ CEO’SU MEHMET GÖÇMEN

28 Şubat 2017
SABANCI HOLDİNG’İN YENİ CEO’SU MEHMET GÖÇMEN

Güler Sabancı: Göçmen, bizi yüksek hedeflere taşıyacak

Altı yıldır Sabancı Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve CEO’su olarak görev yapan Zafer Kurtul, 30 Mart itibariyle görevlerinden ayrıldı. Kurtul’un yerine, grupta kritik görevler üstlenen başarılı yönetici Mehmet Göçmen getirildi…

TÜRKİYE ve dünyanın önde gelen sanayi kuruluşlarından Sabancı Holding’te, üst düzey bayrak değişimi yaşandı. Grupta 6 yıl Yönetim Kurulu Üyeliği ve CEO’luk yapan Zafer Kurtul, görevlerinden ayrılma kararı aldı. 30 Mart 2017 tarihi itibariyle, Sabancı Holding CEO’luk görevine halen Sabancı Holding Enerji Grup Başkanı olarak görev yapan Mehmet Göçmen atandı.

 

Kurtul’a teşekkür ediyoruz

Bu kritik atama ile ilgili açıklama yapan Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, şunları söyledi: “Topluluğumuza 1998 yılında Akbank Genel Müdür Yardımcısı sonra Akbank Genel Müdürlük görevini üstlenen, 2010 yılından bugüne kadar da Sabancı Holding CEO’su ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak başarılarımıza büyük katkı yapan Zafer Kurtul’a teşekkür ediyor ve başarılar diliyoruz.

Topluluğumuzda çeşitli kademelerde 14 yıldır üst düzey sorumluluklar üstlenen ve son olarak stratejik yatırımlarımızın kümelendiği enerji sektöründeki faaliyetlerimizi başarıyla yöneten Mehmet Göçmen 30 Mart 2017 itibariyle bayrağı devralıyor. Bu atama Sabancı Holding’i farklılaştıran kurumsal yönetim kültürümüzün sürekliliğinin bir sonucudur. Bu çerçevede CEO olarak atanan Sayın Mehmet Göçmen’in, Türkiye’nin Sabancı’sını daha yüksek hedeflere taşıyacağına ve tüm paydaşlarımıza daha fazla değer yaratmaya liderlik edeceğine inanıyoruz. Kendisine yeni görevinde başarılar diliyoruz”…

 

İş yaşamı başarılarla dolu

Mehmet Göçmen, Galatasaray Lisesi ve 1981 yılında Ortadoğu Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra 1983 yılında Syracuse Üniversitesi’nde Endüstri Mühendisliği bölümünde Yüksek Lisansını tamamladı. 1983-1995 yılları arasında Çelik Halat ve Tel Sanayi’de, 1996-2003 yılları arasında Lafarge’da çeşitli üst düzey görevlerde bulunan ve 2003 yılında Akçansa’ya Genel Müdür olarak atanan Mehmet Göçmen, 01 Ağustos 2008 tarihinden bugüne Sabancı Holding’de İnsan Kaynakları Grup Başkanlığı, Çimento Grup Başkanlığı ve Enerji Grup Başkanlığı görevlerinde bulundu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

UYARI ; "gulegule.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Güle Gele Gazetesi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez."