• Dolar Alış / Satış: 3.832 / 3.839
  • Euro Alış / Satış: 4.532 / 4.54
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

Sömestr tatilinin de etkisiyle Ocak 2017’de 14 milyon şehirlerarası otobüs bileti satıldı

14 Şubat 2017
Sömestr tatilinin de etkisiyle Ocak 2017’de 14 milyon şehirlerarası otobüs bileti satıldı

Yolcu artık ‘2+1’ diyor

Biletall’ın ocak ayı verilerine göre; şehirlerarası otobüs bileti satışları, geçen seneye oranla yüzde 4 artarak 14 milyona ulaştı. 2+1 otobüslere olan yoğun ilgi de istatistiklere yansıdı.

PEK umutla bakılmayan 2017, şehirlerarası otobüs bileti satışları açısından iyi başladı. Ocak ayındaki bilet satışlarında, geçen yıla oranla yüzde 4’lük bir artışın söz konusu olduğu ifade edildi.

Araştırma sonuçlarını açıklayan, Türkiye’de otobüs firmaları ile bilet satış ve dağıtımı konusunda anlaşmalı yetkili şirket olan Biletall…

Daha önce geçtiğimiz yıla ait raporunda karayolu ulaşımını tercih eden yolcu sayısının önceki yıla göre yüzde 5 oranında düştüğünü açıklayan Biletall, Ocak 2017’ye ait açıkladığı raporda ise otobüs bileti satışlarının geçen yıla oranla yüzde 4 artarak 14 milyona ulaştığını ve sektörden olumlu sinyaller geldiğini duyurdu.

Konuyla ilgili açıklama yapan Biletall CEO’su Yaşar Çelik, şunları söyledi: “2016 yılında yaşanan terör olayları, başta turizm olmak üzere birçok sektöre ağır darbe vurdu. Geçtiğimiz yılı kayıpla kapatan karayolu ulaşımı da olumsuzluklardan etkilendi. 150’nin üzerinde otobüs firmasının bilet satışlarını gerçekleştiren Biletall olarak, sahip olduğumuz veri tabanı sayesinde 2017 yılının ilk ayına ait karayolu ulaşım raporunu hazırladık” dedi.

 

2016’ya göre yüzde 4 artış

Yaşar Çelik, rakamlar ile ilgili şunları söyledi: “Hazırladığımız rapora göre, yeni yılın ilk ayında karayolu ulaşımı için 14 milyona yakın bilet satıldı. Daha ilk ay bir önceki seneye kıyasla yüzde 4 oranında artış yakalayan otobüs biletlerindeki satış miktarı, sektör temsilcilerinin yüzünü güldürdü.

2016 sonu itibariyle 190 milyon otobüs bileti satılmıştı, 2017 Ocak ayında bu rakamın yüzde 7’sine ulaşılmış oldu. Ocak ayında satışı gerçekleştirilen yaklaşık 14 milyon otobüs biletinin yüzde 27’sini kadın yolcular, yüzde 72’sini ise erkek yolcular aldı”.

 

2+1 koltuklara ilgi büyük

2+1 koltuk düzenekli otobüslere olan ilginin her geçen gün daha da arttığını, bunun da rakamlara yansıdığını dile getirin Biletall CEO’su Yaşar Çelik, “İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa ve sahil yöreleri arasında ulaşım için 2+1 koltuk düzenindeki otobüslere de ilgi arttı. Büyük batı kentlerinde 2+1 otobüsler için satılan biletlerin oranı yüzde 27. Otobüs üreticileri de, sürekli artan ilgi karşısında yeni üretimlerindeki ağırlığı bu otobüslere veriyor. Bu arada otobüs bilet satışlarındaki olumlu tablo Biletall olarak satışlarımıza da yansıdı. Biz de 2016 Ocak ayına göre satışlarımızı yüzde 50 artırdık” şeklinde konuştu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

UYARI ; "gulegule.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Güle Gele Gazetesi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez."