• Dolar Alış / Satış: 3.953 / 3.96
  • Euro Alış / Satış: 4.638 / 4.646
  • ISTANBUL:
  • Güneş:
  • Öğle:
  • İkindi:
  • Akşam:
  • Yatsı:
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

Talep: Bayram tatili uzasın, karar şimdiden açıklansın!

14 Ağustos 2017
Talep: Bayram tatili uzasın, karar şimdiden açıklansın!

İki ‘kayıp yıl’, turizmci ve otobüsçüyü bitirme noktasına getirdi. Bu sezon ‘fena’ olmasa da, yaraları sarmaktan uzak. Bir tatile daha ihtiyaç var; 10 güne, hiç olmazsa 6 güne çıkarılacak Kurban Bayramı tatili doping olabilir.

TERÖR, bölgesel savaşlar, hain darbe kalkışması; ekonomiye, en çok da turizm ve sayahat sektörlerine büyük darbe vurdu. Biri ‘yok’, diğeri tadında olmayan iki sezon geçiren işletmeciler; ayakta kalabilme mücadelesi veriyor. 2017, ‘milad’ gibi… Ertelenen tatiller, ramazanın bitmesi ve okulların kapanması nedeniyle Ramazan Bayramı tatilinden beklenti çok çok yüksekti. Hayal kırıklığı olmadı; ama umulan da elde edilemedi. Sonrasında, ‘vasat’ sayılabilecek bir sezon… Ek seferlerin pek olmadığı, otobüslerin yüzde 100 doluluğa ulaşmadığı, insanların bilet bulmakta zorlanmadığı bir sezon. Aslında ‘hiç yoktan iyi’ olurdu; ama telafisi büyük bir kayıp söz konusu… Darbe mağduru olmalarına rağmen destek göremeyenler için hükümetin elinde şimdi bir fırsat var:

KURBAN Bayramı tatilini uzatmak! Bayram 1 Eylül’de. 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın yanı sıra arefe de tam gün izinli sayılırsa, tatil 6 güne çıkmış olacak. Yaza denk gelen bu tatil turizmci ve taşımacı için altın değerinde. Aslında tatil hizmeti satanların beklentisi daha da yüksek; hükümet 28 ve 29 Ağustos’u da resmi veya idari tatil ilan etsin, süre 10 güne çıksın. Böyle bir durumda dolulukların yüzde 100’lere çıkabileceğine işaret eden  Prof. Dr. İge Pırnar, birleştirme ve tatil süresinin uzatılması kararlarının önceden belirlenerek duyurulması gerektiğini söyledi. İşletmecilerin ve tatile çıkacakların uzatmaya yönelik resmi açıklamaya odaklandığını belirten Pırnar, bunun olumlu etkisinin turizm ve ulaştırma şirketlerinin yanı sıra genel ekonomiye katkılarının fazla olacağını dile getirdi…

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

UYARI ; "gulegule.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Güle Gele Gazetesi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez."