• Dolar Alış / Satış: 3.832 / 3.839
  • Euro Alış / Satış: 4.532 / 4.54
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

TOFED kaza yapan araçların değer kaybına çözüm buldu

14 Şubat 2017
TOFED kaza yapan araçların değer kaybına çözüm buldu

TÜRKİYE Otobüsçüler Federasyonu (TOFED), trafik kazası yapan araçların değer kaybına uğramaması adına MET Hukuk ile anlaşma yaptı. Araç sahipleri, ücretsiz olarak bu hizmetten faydalanabilecek. Konuyla ilgili olarak TOFED’ten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

 

Araç Değer Kaybı Nedir?

Trafik kazalarında zarar gören motorlu araçlar, onarılmasına karşın ikinci el piyasa değerinin azalması nedeniyle değer kaybına uğrar.Araç, onarılmakla istenilen şekilde eski hale getirilmiş olsa da; hasar nedeniyle ekonomik değerinde bir azalma olur. Yani araç istenilen şekilde tamir edilmiş olsa da artık ne araç sahibi ne de piyasa o araca çarpılmadan önceki değerini veremez. Onarım görmemiş, özenle iyi korunmuş bir araç ile kazaya karışıp onarılmış bir aracın piyasa değerinin aynı olacağı düşünülemez

 

Kimler Başvurabilir?

Zorunlu Mali Mesuliyet Sigortası Poliçesi ile sigortacı, kusurlu araç sahibinin sorumluluğuna müteselsilen ortak olmaktadır.

Trafik sigortacısı, yalnızca mağdur araçta meydana gelen hasar bedelinden değil, “doğrudan zarar” kabul edilen değer kaybından da sorumludur.

Yargıtay’ın da yerleşik içtihatları da bu yöndedir. Araç Değer kaybı davalarında zaman aşımı süresi 2 yıldır. İki yıl içinde kaza yapmışsanız değer kaybı talebinde bulunabilirsiniz.

 

Ne Yapıyoruz?

Aracınızın değer kaybının tespiti için Kara araçları alanında faaliyet gösteren adli bilirkişiler, sigorta eksperleri ve trafik kazalarına bağlı tazminat talepleri konusunda uzman avukatlar ile çalışıyor ve danışmanlık hizmeti sunuyoruz. Üstelik Hiçbir Ücret Almıyoruz?

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

UYARI ; "gulegule.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Güle Gele Gazetesi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez."