• Dolar Alış / Satış: 3.855 / 3.862
  • Euro Alış / Satış: 4.527 / 4.535
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

Yıldırım, TEMSA’nın dümenine geçti

10 Ekim 2017
Yıldırım, TEMSA’nın dümenine geçti

TEMSA’nın 7 yıllık Genel Müdürü Dinçer Çelik, emeklilik dolayısıyla görevinden ayrılıyor. Çelik’in yerine, otomotiv alanında uluslararası derin tecrübeye sahip olan bir isim; Hasan Yıldırım atandı.

SABANCI Holding’in otomotivdeki global markası TEMSA Ulaşım Araçları’nın ‘Lideri’ değişti. Yedi yıllık Genel Müdürlüğü süresince TEMSA’yı başarıyla yöneten ve şirketi toplam otobüs pazarının lideri konumuna getiren Dinçer Çelik, emeklilik dolayısıyla görevinden ayrılıyor.

Dinçer Çelik’ten boşalan TEMSA Ulaşım Araçları Genel Müdürlüğü görevine ise, 1 Kasım 2017 tarihi itibariyle Hasan Yıldırım getirilecek.

 

TEMSA daha da güçlenecek

Bu önemli atamayla ilgili açıklama yapan Sabancı Holding Sanayi Grubu Başkanı Cenk Alper, şunları söyledi:

“Sabancı Topluluğu’na 33 yıldır hizmet veren ve bu sürenin son 7 yılında Temsa Ulaşım Araçları Genel Müdürlüğü görevini yürütmekte olan Dinçer Çelik, emeklilik dolayısıyla görevinden ayrılıyor.

Kendisine uzun yıllar başarı ile görev yaptığı Topluluğumuza olan katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz.

50 yıla yakın geçmişiyle, sektörüne ilkleriyle öncülük eden şirketimizin liderliğini 1 Kasım itibarıyla Hasan Yıldırım üstlenecek.

Hasan Yıldırım’ın sektördeki derin tecrübeleri ile Temsa Ulaşım Araçları’nın hem yurt içi hem de yurtdışındaki örnek konumunu daha da güçlendireceğine inanıyoruz. Sabancı Holding olarak kendisine yeni ve bu önemli görevinde başarılar diliyoruz”…

Biz de GÜLEGÜLE Ailesi Olarak Temsa Ulaşım Araçları’nın yeni Genel Müdürü Hasan Yıldırım’ı kutluyor; yeni görevinde başarılar diliyoruz…

 

Hasan Yıldırım kimdir?

2001 yılında Applied Sciences Üniversitesi – Nürtingen, Ekonomi Bölümü’nden mezun olan, 2004 yılında Steinbeis Üniversitesi’nde Executive MBA derecesini alan Hasan Yıldırım, iş hayatına 2001 yılında Almanya’da Fraunhofer Gesellschaft şirketinde Pazarlama Uzmanı olarak başlamış ve sırasıyla Pazarlama Müdürü ve İş Geliştirme Müdürlüğü görevlerinde bulundu.

2004 yılında Daimler-Benz AG bünyesinde Pazarlama Analisti olarak çalışan Hasan Yıldırım, 2005 yılında Almanya’da Man AG şirketinde Global Man ve Neoplan ürünlerinden sorumlu Global Ürün Müdürü olarak 3 yıl çalıştıktan sonra 2008 yılında Iveco Fransa’ya katıldı.

Iveco’nun Fransa ve İtalya organizasyonlarında sırasıyla Global Pazarlama Müdürü, Global Filo ve İhale Müdürü ve Asya Bölge Müdürü olarak görev yaptı.

Son olarak Uzakdoğu bölgesinde 18 ülkeden sorumlu Genel Müdür olarak çalışan Hasan Yıldırım, 1 Kasım 2017 tarihi itibariyle TEMSA Ulaşım Araçları Genel Müdürlüğü görevini yürütecek.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

UYARI ; "gulegule.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Güle Gele Gazetesi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez."